Kategoria

Okazje cenowe


sie 03 2017 Drobny upominek zamiast wielkiego prezentu...
Komentarze: 0

Okazji, by obdarowywać naszych bliskich prezentami, jest w ciągu roku co niemiara. Drobny upominek możemy wręczyć komuś z okazji urodzin, imienin, dnia kobiet czy innego święta.

Wiele razy zastanawiamy się co kupić aby nasz prezent zrobił największe wrażenie wśród zebranych gości na przyjęciu, jednak pomyślmy jak wzruszające potrafią być momenty kiedy otrzymamy upominek drobny i uroczy. Najważniejsze, żeby podarunek był od serca i brał pod uwagę upodobania członka naszej rodziny czy przyjaciela.

Niektórych z nas niezbyt cieszy perspektywą kupna prezentów, a tym, co sprawia, że tracimy radość z obdarowywania bliskich, są małe fundusze. Żeby sprawić komuś radość, nie musimy jednak wydawać fortuny. Podpowiadamy, jakie prezenty wybrać, żeby nie przepłacić, a jednocześnie wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego.

Błędem, który popełnia wielu z nas, jest ocenianie prezentu według jego wielkości i ceny. Wydaje nam się, że żeby sprawić komuś przyjemność, musimy postarać się o wielką drogą  paczkę. Tymczasem często niewielki upominek wystarczy, żeby na czyjejś twarzy pojawił się szczery uśmiech.

Jeśli planujemy obdarować mamę czy przyjaciółkę, nie musimy od razu kupować drogiego prezentu. Bliska osoba ucieszy się z eleganckiego flakonika z perfumami. Podobnie rzecz ma się z mężczyznami. Wystarczy drobiazg, żeby prezent był udany. Spinki do mankietów, książka ulubionego autora, krawat z ciekawym wzorem — te upominki nie kosztują wiele, a ucieszą każdego faceta.

O prezencie dla bliskiej osoby warto pomyśleć z wyprzedzeniem. Mamy wtedy czas na znalezienie sklepu, który oferuje nam idealny upominek w promocyjnej cenie. Jeśli będziemy mieli szczęście, uda nam się kupić wymarzony prezent nawet za połowę ceny! W ten sposób spełnimy czyjeś marzenie nie przepłacając.

Pamiętajmy również, że wiele stron internetowych oferuje swoim klientom rabaty i niskie ceny nie tylko przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą, ale przez cały rok. Jeśli szukamy eleganckiego upominku dla przyjaciółki, taty czy chłopaka — odwiedźmy sklepy internetowe.

Dobrym sposobem na zmniejszenie wydatków związanych z prezentami są również samodzielnie wykonane opakowania. Jeśli nie chcemy przepłacić, zamiast zlecać pakowanie pracownikowi sklepu, kupmy odpowiednie akcesoria w sklepie papierniczym i sami zajmijmy się ozdobieniem prezentu. W przypadku eleganckich perfum czy książki wystarczy przewiązanie ładną wstążką.

sie 03 2017 Powody dawania pezentów
Komentarze: 0

Tradycją świąteczną jest obdarowywanie bliskich prezentami. Okazuje się, że ponad 76 proc. z nas kupuje prezenty i nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez pakunków pod choinką. Wszyscy lubimy je dostać, ale także lubimy je dawać. Co kieruje nami w dawaniu prezentów?

Chęć odwdzięczenia się

Niektórzy z nas obdarowując innych prezentami chcą się odwdzięczyć za otrzymane dobra takie jak: przyjaźń, miłość, pomoc w trudnej sytuacji itd. Obsypując prezentami naszych darczyńców, chcemy im pokazać, jacy jesteśmy im wdzięczni za to, co dla nas zrobili. I tak prezentami dziękujemy za miłość, opiekę czułość.

Zyskanie sympatii

Dając prezenty chcemy, by inni nas polubili. I tak kupujemy prezenty znajomym, koleżankom z pracy, szefowi. Prezentami chcemy zasłużyć na sympatię innych ludzi. Kupujemy, ale sami rzadko je dostajemy. Dlaczego? Ponieważ przyzwyczailiśmy innych do tego, że to zawsze my pamiętamy o ich urodzinach, imieninach, rocznicach itd.

Manipulowanie innymi

Niektórzy z nas dają prezenty po to, by móc manipulować innymi. I tak dajemy podarunki, pożyczamy pieniądze, bo chcemy, by inni nam się za to odwdzięczyli w przyszłości. Dając prezenty liczymy na wzajemność i na przysługi. Wplątujemy ludzi w pułapkę reguły wzajemności, bo jak może nam odmówić przysługi koleżanka, której pożyczyliśmy pieniądze w trudnej sytuacji

Dowartościowanie siebie

Czasami kupujemy prezenty po to, by pokazać innym, jacy jesteśmy hojni i bogaci. Nasze prezenty są duże, wartościowe, mówiące o zasobie naszego portfela. Na święta kupujemy laptopy, biżuterię, drogie perfumy, ekskluzywne ubrania itd. Zawsze pokazujemy innym, na co nas stać. Na prezenty wydajemy naprawdę sporo, ale nie liczy się dla nas przyjemność innych, a tylko to, za ile kupiliśmy prezent.

Chęć sprawienia radości innym

Część z nas daje prezenty po to, by sprawić radość bliskiej osobie. Nie musimy kupować drogich prezentów, ale zawsze są to podarunki prosto z serca. Często wybieramy takie rzeczy, które sprawiają przyjemność nie nam, ale innym: mężowi, przyjaciółce, mamie, teściowej itd. Chcemy dawać, bo chcemy, by inni byli szczęśliwi.

Chęć wybaczenia

Może zamiast kupować, podarujmy sobie i drugiej osobie wybaczenie? Ciągłe poczucie krzywdy i nienawiści w stosunku do innych, odbija się negatywnie na nas samych. Zamiast więc ciągle rozpamiętywać krzywdy od ojca, matki, partnera –przebaczmy.

sie 03 2017 Radość dawania i brania
Komentarze: 0

Dla jednych najprzyjemniejsze jest kupowanie bliskim prezentów, dla innych ich dostawanie. Są też tacy, dla których Gwiazdka to przykry obowiązek. Ale w kolorowy papier pakujemy nie tylko ciepłe skarpety lub pudełko perfum. Wkładamy tam też swoje uczucia, potrzeby i tęsknoty. Dlatego przyjrzyjmy się prezentom, które leżą pod choinką.

Prezent jest znakiem więzi, symbolem bliskości emocjonalnej. Warto się trochę natrudzić, by obdarowując bliskich, ujrzeć na ich twarzach prawdziwą radość

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu prezentów?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, co kupowaliśmy już przy poprzednich okazjach. Osoba obdarowana tym samym prezentem kolejny raz z rzędu raczej nie będzie zadowolona.

Trzeba mieć wyczucie, co do wartości prezentu. Jeżeli osoba obdarowywana nie będzie nigdy w stanie odwdzięczyć się Ci się prezentem o podobnej wartości może to wprawić w zakłopotanie.

Trzeba trzymać się ustalonych zasad. Jeśli na przykład rodzina umawia się, że pod choinkę każdy kupuje każdemu prezent o określonej wartości to nie można przekroczyć ustalonego limitu. Nie można też nie wywiązać się z danego słowa i pominąć kogoś przy dawaniu prezentu.

Dawaj prezenty, które sam zrobiłeś. Mogą to być ozdoby, obrazy, przetwory, czy też inne rzeczy wykonane własnoręcznie i szczerze dane. Takie rzeczy są bardzo wartościowe dla osoby obdarowywanej.

Prezent osobisty czy prezent do domu?

Dużo więcej radości obdarowywanej osobie da prezent, który będzie tylko dla niej (na przykład portfel, zegarek, torebka) niż rzecz, która będzie w domu używana przez wiele osób lub po prostu leżała, jako ozdoba (na przykład odkurzacz, żelazko, lampka).

Opakowanie prezentu

Nie używaj opakowań z prezentów, które sam otrzymałeś. Może to wprowadzić Cię w zakłopotanie, jeśli opakowanie zostanie rozpoznane, jako używane. Osoba obdarowywana takim prezentem może się poczuć, że nie zależało Ci na tym prezencie a więc też i na danej osobie.

Przed daniem prezentu pamiętaj o tym, aby nie było na nim ceny. Prezent z ceną oznacza, że został dany niedbale. Ponadto, jeśli cena będzie bardzo niska możesz okazać się strasznym sknerą.

Dobrze rozpoznaj gust osoby obdarowywanej. Prezent, który będzie totalnie nietrafiony stylem raczej nie sprawi radości.

Nigdy nie dawaj prezentów łączonych. Jeśli na przykład dzieci mają urodziny w okolicach dnia dziecka to lepiej dać dwa osobne prezenty niż jeden, bo inaczej dziecko może poczuć się pokrzywdzone.

Dobrym rozwiązaniem przy dawaniu prezentów, które mogą z różnych względów nie pasować dawać w zaklejonej kopercie paragon, dzięki któremu obdarowana osoba będzie mogła sama wymienić prezent na mniejszy/większy czy też innego typu. Nie dawaj prezentów, które ktoś inny Ci dał. Jeśli jednak będziesz chciał to zrobić, to upewnij się, że prezent, jeśli na przykład jest to książka, nie ma dedykacji.